VÝTVARNÉ KURZY A SEMINÁŘE

Prožitkové semináře akvarelu v Šemanovicích

Představuji zde akvarel ve své nespoutané, divoké kráse. Povedu Vás k uvolnění, závoreň však také k větší všímavosti. Seminář je vhodný jak pro pokročilé, tak pro začátečníky. Můžete ho pojmout jako den tvořivé relaxace nebo intenzivní studium malby akvarelem. Bude jen na Vás, kolik informací budete chtít vstřebat.
Seminář se odehrává v zrekonstruované chalupě s místnostmi částečně ve skále a v přilehlé zahradě nad jednou z kokořínských roklí. Stojí 1.750,-. Cena zahrnuje výuku akvarelu od 10 do 17 hodin, výborný oběd, svačinky a veškerý materiál. Maximální počet účastníků je sedm. Dopravu z nejbližší zastávky v Liběchově mohu zajistit.
Nejbližší jednodenní semináře: 29.5., 13.6., 9.10. a 13.11. 2021
Dvoudenní seminář: 21.-22.8. 2021 Dvoudenní seminář stojí 4.600,- a zahrnuje výuku od 10 do 17 v sobotu a v neděli od 9 do 16 hodin, báječné obědy, svačinky a dezerty, sobotní večeři a nedělní snídani. Spí se v pohodlných postýlkách v ložnicích – jeskyňkách nebo naopak v otevřeném prosluněném podkroví. Počet účastníků je omezen na 7-8.
DÁRKOVÝ POUKAZ – Seminář akvarelu lze věnovat jako dárek. Stačí mi napsat na e-mail klarasto@yahoo.com, že o něj máte zájem. Obratem Vám zašlu platební údaje. Po připsání částky na účet Vám zašlu buď vytištěný poukaz nebo tisková data a Vy si poukaz vytisknete sami. Obdarovaný si pak vybere jeden z termínů, který si zarezervuje opět na stejném e-mailu.
Speciální seminář, který vedu společně s Markétou Hrabalovou:

AKVAREL & BIODANZA - kouzlo a síla tvoření

17.-19.9. 2021 Lorien v Nenačovicích u Berouna
Markéta Hrabalová www.biodanzapraha.cz
Seminář je koncipován do několika bloků malby a tance, jenž na sebe tématicky plynule navazují. Biodanza nám pomáhá uvolnit se v malbě a malba v tanci. Akvarel i Biodanza vyzívají naši základní potřebu se vyjádřit. Odhalují nepředvídatelnost příštího momentu, jenž zmizí jako ranní rosa na slunci. Inspirují nás k neulpívání a radosti ze života.
Jste srdečně zváni tančit a malovat život. Postupně rozvíjet svůj kreativní potenciál, utvářet sám/sama sebe s vědomím své jedinečnosti!
Biodanza v překladu Tanec života – pochází z jižní Ameriky. Propojuje pohyb, hudbu a emoce. Je jako život sám. Není třeba “umět tančit”. Základem je prožívání. Vnímání sebe, těla, propojení s hudbou a projevení se skrz tanec. Biodanza v nás probouzí vitalitu a radost. Můžeme díky ní nalézt spojení s naší pravou podstatou a bytím. Je to “poezie lidského setkávání”.
Markéta Hrabalová žije a pracuje v Praze. Vystudovala pedagogiku a s Biodanzou má více než 10 let zkušeností. Řadu let se zabývá poznáním života, osobním rozvojem a meditacemi. Biodanzu studovala u argentinské lektorky v Německu. Dnes pravidelně vede večerní lekce a semináře Biodanzy. V roce 2019 spoluzaložila a od té doby vede 1. výcvik pro budoucí lektory Biodanzy v České republice.
“Když tančím Biodanzu, ožívám. Dostávám se do vědomého kontaktu sama se sebou, vnímám lépe své pocity a emoce, které v tanci vyplouvají na povrch. Jsem sama sebou, dovoluji si vyjádřit se a zároveň se otevírám světu a druhým. Prožívám zapomenutou radost, vášeň, křehkost i jemnost. V tanci jakoby vstupuji do prostoru, jenž nelze vyjádřit slovy. Mohu říci, že mi Biodanza změnila život. Přinesla mi intenzitu, plnost a schopnost vidět krásu.”
Akvarel je svéhlavá malířská technika. Malbu ovlivňuje samotná voda, zvolený papír, čas i počasí. Učí nás být přítomní a nelpět na výsledku. A zároveň je tak zábavná!
Klára Stodolová, malířka a grafička, abs. AVU a členka SČUG Hollar. Pravidelně vystavuje od roku 1998. Řadu let vyučuje technice akvarelu. Účastní se Školy Biodanzy pro budoucí lektory.
“Nejraději maluji v lese nebo v zahradě. Pozoruji stromy a jejich jehličí, plující mraky a okvětní lístky pivoněk. Při malování se cítím být součástí přírody, toho místa. Akvarel mě učí bezprostřednosti, plné pozornosti a zároveň uvolnění. V Biodanze se propojuji s vlastním prožíváním a opakovaně vnímám, že nejsme jen individua kráčející světem, ale i jako lidé tvoříme jeden propojený celek.
Kdy: od 17h v pátek 17.9. do neděle 19.9. v 18h
Kde: Centrum Lorien se nachází půl hodiny autem od Prahy (směr Plzeň). Adresa: Nenačovice 80. (Pokud budete potřebovat pomoci s dopravou nebo nabízíte spolujízdu, uveďte to do poznámek v přihlášce.)
Cena: Seminář stojí 4.200 Kč; při přihlášení do 17.8. 2021 je cena 3.800 Kč. Cena včetně malířských potřeb.
Ubytování a strava: Strava je vegetariánská – 3 jídla denně + svačina. Spí se na matracích v tanečním sále ve vlastním spacáku. Ubytování a strava stojí 1.060 Kč. (Tato cena není zahrnuta v ceně semináře a platí se v hotovosti na místě před začátkem semináře). Automaticky s vámi budeme počítat s ubytováním a stravou, pokud v přihlášce neuvedete jinak. 
V případě, že budete mít zájem o komfortnější ubytování, můžete kontaktovat 2 km vzdálený camp v Chrustenicích (www.campvalek.cz), kde jsou k dispozici apartmány, chatky a pokoje nebo v 4 km vzdáleném penzionu v Loděnici (www.vestoleti.cz). 
Cena za stravu (bez ubytování v Lorien) je 920,- Kč.
Přihlášky: Na webu www.biodanzapraha.cz. Odesláním přihlášky vzniká nezávazná 5 denní rezervace. Vaše místo bude závazně rezervováno po uhrazení zálohy ve výši 2.000 Kč na číslo účtu 2001188171/2010. Doplatek do celkové ceny se platí na místě v hotovosti před začátkem. 
Storno podmínky: Záloha bude vrácena v plné výši, pokud se odhlásíte min. 10 dní před začátkem semináře. Později bude vráceno 50%. 3 dny před konáním akce je záloha nevratná. Pokud by aktuální situace v souvislosti s Covid neumožňovala  konání semináře, bude záloha vrácena v plné výši.
V případě dotazů kontaktujte: marketa@biodanzpraha.cz (Biodanza), klarasto@yahoo.com (Akvarel).

Pravidelné výtvarné kurzy v Praze na Bohdalci

Větvičky, plody, kamínky… žilky schnoucích květů. Skloním se a vidím vesmír. Objevováním maličkostí skrze kreslení a malování vede k radosti a vděčnosti. Otevírám pro vás pravidelné výtvarné kurzy ve svém ateliéru v Praze Na Bohdalci. Kurzy jsou určené pro všechny, kdo se chtějí učit dívat a odhalovat možnosti rozličných technik.
Kurzy probíhají v pondělí od 9 do 11:30 a v pátek od 14 do 16:30. Místo je omezené na šest účastníků a je potřeba si ho rezervovat den dopředu. Jedna lekce stojí 450,- včetně základního materiálu. Lekce v jiné dny mohu podle zájmu vytvořit.
Je možné domluvit se i na individuální lekci. 2,5 hodiny individuální výuky stojí 1.100,-.