KURZ AKVARELU

kurz akvarelu
akva-cervanky

seminář – kurz akvarelu o víkendu

Jednodenní či víkendový kurz akvarelu přináší intenzivní čas pro ponor do základů akvarelu a všímavosti. Učíme se vnímat a vidět krásu stvoření a spolupracovat s živlem vody. Ve stejném duchu se seznamujeme s nástroji a akvarelovými výrazovými prostředky. Vyzýváme štětce, papíry a barvy, aby ukázali své možnosti. Zakoušíme svou pohotovost i trpělivost při dělání a nechání se dít.
Protože nespoutaný, divoký akvarel se často maluje sám. A umí to nádherně!

Tento kurz akvarelu je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé malíře. Absolventi úvodního semináře mohou kdykoli volně navázat.

jednodenní kurz akvarelu

kdy: Vždy jednu sobotu v měsíci od 10 do 17 hodin. Nejbližší volné termíny:  15. 6. / 21. 9. / 12. 10. / 9. 11. 2024

kde: Semináře akvarelu se odehrávjí v zrekonstruované chalupě s místnostmi částečně ve skále a v přilehlé zahradě nad jednou z kokořínských roklí v obci Šemanovice u Kokořína.

doprava: Vlastním autem, případně mohu zajistit odvoz z nejbližší zastávky autobusu či vlaku v Liběchově.

skupina: Počet účastníků je nejvýše sedm, v létě osm.

cena: 3.200,- zahrnuje výuku akvarelu, výborný oběd, svačinky a veškerý materiál.

jednodenní kurz akvarelu

víkendový kurz akvarelu

10.-11.8.2024 v Šemanovicích

Během víkendového kurzu akvarelu se můžeme věnovat malbě více do hloubky, sladit se s procesem malby i s nejbližším okolím se svými pískovcovými skalami a jeskyněmi nebo výhledem na Říp. Mnozí v pauzách ocení koupací jezírko a báječnou domácí kuchyni.

kdy: sobota 10 hodin až neděle 16 hodin

cena: Výuka, včetně materiálu stojí 4.000,- + ubytování s domácí stravou a svačinkami 2.000,-

seminář

16. – 18. 8. 2024 v Mohren, Reute AR, Švýcarsko

23. – 25. 8. 2024 v Mohren, Reute AR, Švýcarsko

Víkendový kurz akvarelu začíná pátečním večerem s Biodanzou pro naladění se na sebe, ostatní, na místo i samotné malování. Pokračuje plnými dvěma dny akvarelového kurzu s výhledem na Alpy a končí v neděli odpoledne.

První termín je zasvěcovací, pro ty, co ještě u mě na semináři nebyli, druhý termín je navazující. Seminář povedu v angličtině, případně i v češtině.

kdy: pátek 18 hodin – neděle 15 hodin

cena: Seminář, včetně materiálu, obědů a večeří stojí 350,- CHF + ubytování a snídaně 25,- CHF za noc.

akva-zeleny

pravidelné kurzy akvarelu

Scházíme se pravidelně v pátky odpoledne a v liché neděle. Někteří chodí již několik let, jiní se přidali nedávno. Zapojit se můžete kdykoli. Na začátku vás ve třech lekcích provedu základy práce se štětci a umění se dívat, barevnými vztahy a úvodem do technik akvarelu. Pak už pro vás bude snadnější zapojit se s ostatními do dalších témat. Příležitostně chodíme malovat ven.

kdy: pátek 13:15 – 15:45 nebo liché neděle 16:00 – 18:00

kde: Studio Dobeška, Nad Lomem, Praha 4. Občas vyrážíme do plenéru.

cena: Platí se na místě 600,-. V ceně je výuka i veškerý materiál.

organizace: S páteční skupinou se domlouvám každý čtvrtek, kdo se zúčastní a případně, podle počasí a zájmu, kam půjdeme malovat.

Na nedělní lekce se přihlašujte jednotlivě nebo na celé pololetí

malování akvarelem
priprava umelecke skoly
akva-oranz

příravka na umělecké SŠ a VŠ

K přijímačkám je potřeba spousta studijních kreseb a maleb. Tvořit je, však nemusí být nuda. Za každým zátiším může být příběh, s každou studijní kresbou můžete objevovat jedinečnost stvoření. Naučíte se dívat kolem sebe, najít si kompozici, míchat barvy a používat základní techniky kresby a malby.

kdy: pátek 16:00 – 18:00

kde: Studio Dobeška, Nad Lomem, Praha 4. Občas vyrážíme do plenéru.

cena: I. pololetí školního roku 2024 / 25 obsahuje 15 lekcí a stojí 4.800,- včetně
pomůcek a materiálu. Výuka začíná 13. 9. 2024 a končí 24. 1. 2025. V tyto dny kurz odpadá: 27. 9., 18. 10., 20. 12. 2024 – 3. 1. 2025.

akva-ruz

individuální lekce

Nehodí se vám žádný z termínů pravidelných kurzů a seminářů a malba akvarelem vás přitahuje? Potřebujete třeba jen zasvětit do tajů míchání barev? Můžeme se domluvit na individuální lekci!

kde: Nejlépe v ateliéru v Hrusicích nebo podle aktuálních možností ve Studiu Dobeška. Potkat se můžeme také v některé z botanických zahrad.

cena: 1.500,- / 2,5 hodiny v ateliéru v Hrusicích, 1.800,- mimo ateliér. Cena zahrnuje veškeré pomůcky a materiál.

akva-tmavy

dárkové poukazy

Nač hromadit hmotné statky, od určitého věku jsou zážitkové dárky nejvděčnější. Čas pro sebe, čas objevování nádhery světa, čas zpřítomnění nad kouzly akvarelu. Tvořivý relax v přírodě s podobně naladěnými lidmi. Věnovat můžete poukaz na seminář s konkrétním datem nebo bez a nechat na obdarovaném, ať si vybere z volných termínů. Můžete věnovat jen jednu lekci ve Studiu Dobeška nebo určitou částku, kterou přispějete obdarovanému.

Příklad dárkového poukazu z roku 2022