VÝTVARNÉ KURZY A SEMINÁŘE

Semináře akvarelu v Šemanovicích

Představuji zde akvarel ve své nespoutané, divoké kráse. Povedu Vás k uvolnění, závoreň však také k větší všímavosti. Seminář je vhodný jak pro pokročilé, tak pro začátečníky. Můžete ho pojmout jako den tvořivé relaxace nebo intenzivní studium malby akvarelem. Bude jen na Vás, kolik informací budete chtít vstřebat.
Termíny pro nejbližší jednodenní semináře: 18.5. (zbývají 2 místa) a 15.6.2024
Seminář se odehrává v zrekonstruované chalupě s místnostmi částečně ve skále a v přilehlé zahradě nad jednou z kokořínských roklí. Stojí 3.200,-. Cena zahrnuje výuku akvarelu od 10 do 17 hodin, výborný oběd, svačinky a veškerý materiál. Maximální počet účastníků je sedm. Dopravu z nejbližší zastávky v Liběchově mohu zajistit. přihlásit
Víkendový seminář: 10.– 11.8. 2024
O víkendovém semináři začínáme v sobotu v 10:00 a končíme zhruba v 17:00, podle nálady pak můžeme prozkoumat nejbližší okolí se svými pískovcovými skalami a jeskyněmi nebo výhledem na Říp. V neděli začínáme v 9:00 a končíme v 16:00. Delší čas nabízí možnost věnovat se malbě více do hloubky a mnohé si vyzkoušet. Mnozí v pauzách ocení koupací jezírko a báječnou domácí kuchyni. Výuka, včetně materiálu stojí 4.000,-, ubytování a strava 2.000,- přihlásit
 
Víkendové semináře ve Švýcarsku, Mohren, Reute AR:
Akvarelový seminář I. 16. – 18.8. 2024
Akvarelový seminář II. 23. – 25.8. 2024
Seminář začíná pátečním večerem s Biodanzou pro naladění se na sebe, ostatní, na místo i samotné malování. Pokračuje plnými dvěma dny akvarelového malování s výhledem na Alpy a končí v neděli odpoledne. První termín je zasvěcovací, pro ty, co ještě u mě na semináři nebyli, druhý termín je navazující.
Seminář, včetně materiálu, obědů a večeří stojí 350,- CHF + ubytování a snídaně  25,- CHF za noc. Seminář povedu v angličtině, případně i v češtině. přihlásit
 
DÁRKOVÝ POUKAZ – Seminář akvarelu lze věnovat jako dárek. Stačí mi napsat na e-mail klarasto@yahoo.com, že o něj máte zájem. Obratem Vám zašlu platební údaje. Po připsání částky na účet Vám zašlu buď vytištěný poukaz (za příplatek 300,-) nebo tisková data a Vy si poukaz vytisknete sami. K poukazu posílám letáček s podrobnými informacemi a mapkou. Obdarovaný si pak vybere jeden z termínů, který si zarezervuje opět na stejném e-mailu, který je uvedený v letáčku.

Pravidelné lekce akvarelu v Praze ve Studiu Dobeška

liché neděle 16:00 – 18:00 hodin 
AKVAREL  VY – HRA – ZEN Lekce jsem rozdělila na jednotlivé mikro postupy akvarelové malby. Odhaluji tím nádheru každého z nich. Můžeme si tak vychutnat samotný proces – působení vody, barev, tahů štětcem – i naší roli v něm. Prohlubujeme svoji vnímavost ke kráse, k tomu, co je potřeba udělat, kde počkat a kdy nedělat vůbec nic, protože už se to děje samo. Zažíváme radost z malování a spolupráce se živlem vody. Umět malovat je pak jen přirozený důsledek. 
jednotlivá lekce 600,- / materiál v ceně přihlásit
liché neděle 18:30 – 20:00 hodin
BIODANZA je další moje láska. Biodanza je integrační pohybový systém chilského psychologa Rolanda Tora. Pracuje s hudbou, pohybem, skupinou a dotekem. Regeneruje a rozvíjí od našich buněk, přes vztahy, po důvěru ve svět. Vedu ji jakožto lektorka pod supervizí. (více na www.biodanzacr.cz)
jednotlivá lekce 300,- / pro současné a minulé studenty Biodanza školy za polovic přihlásit
Můžete Biodanzou navázat na AKVAREL VY-HRA-ZEN nebo se přihlásit samostatně. Kdo by chtěl přijít na AKVAREL VY-HRA-ZEN i na Biodanzu, má celý večer za 700,-.
pátek od 13:15 do 15:45
AKVAREL  Krok za krokem objevujeme kouzla akvarelové techniky, krásy světa a vlastních možností.
Místo si, prosím, rezervujte den dopředu na telefonu 608208219. Když je hezky, jezdíme malovat ven. Jedna lekce stojí 600,- včetně základního materiálu. Lekce v jiné dny mohu podle zájmu vytvořit.
 
Je možné domluvit se i na individuální lekci. 2,5 hodiny / 1.500,- včetně materiálu.